Gmina Oświęcim

Pn Wt Sr Cz Pt Sb N

Centrum Obsługi Turystów zwiedzających KL Birkenau

W bezpośrednim sąsiedztwie głównego parkingu dla zwiedzających KL Birkenau powstało Centrum Obsługi Turystów. Nowo wybudowany obiekt będzie pełnił funkcje w zakresie zabezpieczenia zaplecza gastronomicznego, sanitarnego, edukacyjnego i informacyjnego dla zwiedzających Miejsce Pamięci ...

Nazwa Inwestycji:

Centrum Obsługi Turystów
zwiedzających KL Birkenau

Czas realizacji:

2012 – 2013

Całkowity koszt:

5.436.808,99 PLN

Lokalizacja:

Brzezinka

Opis Inwestycji:

W bezpośrednim sąsiedztwie głównego parkingu dla zwiedzających KL Birkenau powstało Centrum Obsługi Turystów. Nowo wybudowany obiekt będzie pełnił funkcje w zakresie zabezpieczenia zaplecza gastronomicznego, sanitarnego, edukacyjnego i informacyjnego dla zwiedzających Miejsce Pamięci.

Wewnątrz obiektu planowane jest także otwarcie wystawy pt. „Dom Utracony”, która będzie pierwszą tego rodzaju wystawą w naszym kraju.

Inwestycja była drugim etapem zadania związanego z budową parkingu przy ul. Męczeństwa Narodów i Czernichowskiej w Brzezince. Poza budową budynku użyteczności publicznej zadanie obejmowało m.in.:

• wykonanie wewnętrznych jezdni i chodników oraz pozostałej infrastruktury dla personelu i zaopatrzenia budynku,
  • rozbudowę sieci wodociągowej, gazowej oraz teletechnicznej,
  • zagospodarowanie ternu wokół budynku,
  • wykonanie ogrodzenia całego parkingu oraz zagospodarowanie terenu zielonego.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego, z którego Gmina Oświęcim pozyskała 80% kosztów wykonania.