Posiadasz stare zdjęcia z gminy Oświęcim? Stwórz z nami wystawę

Jak zmieniała się gmina Oświęcim? Jak wyglądała przed wojną i w czasie jej trwania, u zarania wolnej Polski, a jak na przełomie tysiącleci? Chcielibyśmy zobaczyć te zmiany na zdjęciach. Interesują nas ludzie, miejsca i wydarzenia.

Stąd apel: prosimy o udostępnienie fotografii, na których widać gminę sprzed lat. Jesteśmy otwarci również na inne pamiątki i eksponaty dokumentujące przeszłość i historię gminy Oświęcim.

Jeżeli zechcecie podzielić się zdjęciami lub pamiątkami z prywatnych archiwów, prosimy o ich dostarczenie do Urzędu Gminy Oświęcim (II piętro, pok. 32) lub jednej z dwóch gminnych instytucji kultury:
-  Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim,w Brzezince przy ul. Sportowej 9
w godzinach pracy tych jednostek.

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt pod numerem telefonu 33 844 95 32. Odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące zarchiwizowania zdjęć oraz udostępniania pamiątek.

Każda użyczona fotografia po zeskanowaniu zostanie zwrócona właścicielowi. Cyfrowe kopie będą publicznie udostępniane, tak żeby z tych pamiątkowych zasobów mogli korzystać wszyscy Mieszkańcy. Zebrane zdjęcia i pamiątki posłużą nam do zorganizowania wystawy, publikacji, a także archiwum i bazy historycznych zdjęć dokumentujących przeszłość i teraźniejszość gminy Oświęcim. Zdjęcia będziemy też publikować na łamach "Oświęcimskiej Gminy".

Zapraszamy do współpracy!