Gmina Oświęcim > SP Rajsko

SP Rajsko

Kalendarz wydarzeń
Gminy Oświęcim
Pn Wt Sr Cz Pt Sb N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30SP Rajsko

Strony: 1234z 4
 • 2016-05-18Projekt eTwinning "English is Fun"

          Od lutego do końca maja 2016 r. w naszej szkole realizowany jest projekt z języka angielskiego pod hasłem: "Zabawa z angielskim". W czasie zajęć dzieci poznawały ciekawe gry, zabawy i rymowanki pomagające przyswoić język angielski. Oprócz tego, uczestnicy projektu ćwiczyli umiejętność porozumiewania się w obcym języku, a w kwietniu odbyli serię spotkań na Skypie z rówieśnikami ze szkół w Hiszpanii i Włoszech, aby krótko ze sobą porozmawiać.

  czytaj więcej...
 • 2016-04-29Konstytucja 3 Maja

        W przeddzień majowego weekendu społeczność naszej gminy uczciła rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Podczas uroczystości przygotowanej przez panią Zofię Kanclerz z młodzieżą z Gimnazjum Gminnego im. Mjr. Piotra Szewczyka w Rajsku przypomniano zarówno pierwszą w Europie, a drugą na świecie konstytucję, ale i jej twórców. Oprócz przemówień włodarzy naszej gminny zebrani mogli również podziwiać 6 – latki z kl. l ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza, którzy wspaniałym układem tanecznym uczcili przypadające 2 maja Święto Flagi.

  czytaj więcej...
 • 2016-04-27Baśnie Andersena

     W młodszej grupie wiekowej odbył się drużynowy konkurs wiedzy „W świecie baśni Andersena”. Uczniowie wykazali znajomością wielu tekstów tego najpopularniejszego chyba z światowych baśniopisarzy. Różnorodne konkurencje pozwoliły uczestnikom również na prezentację swoich umiejętności manualnych i ruchowych.

  czytaj więcej...
 • 2016-04-22Dzień Ziemi

      Uczniowie z kółka przyrodniczego przygotowali krótki apel dot. Dnia Ziemi. Na zakończenie apelu każda z klas wzięła udział w pokazie mody śmieciowej, aby podkreślić znaczenie problemu dzikich wysypisk śmieci.

  czytaj więcej...
 • 2016-04-20Galeria książki

      Uczniowie naszej szkoły odwiedzili dziś Galerię Książki - Miejską Bibliotekę Publiczną w Oświęcimiu. Podczas zajęć starsi mogli poznać nowoczesne metody poszukiwania informacji, natomiast młodsi „bawili się” z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi, a następnie wzięli udział w konkursie na temat wiedzy o jego przygodach.

  czytaj więcej...
 • 2016-04-19Zwyczaje powitania wiosny

       Na zaproszenie pani Barbary Gracy z Biblioteki Gminnej, filia w Rajsku uczniowie klas I i II z wiosennymi maikami przeszli na zajęcia biblioteczne dotyczące zwyczajów powitania wiosny w różnych krajach takich jak: Japonia czy Szwajcaria.

  czytaj więcej...
 • 2016-04-18Fabryka kreatywności

         Dziś społeczność naszej szkoły miała przyjemność wziąć udział w warsztatach, które przeprowadzili dla nas prowadzący z Fabryki Kreatywności. Podczas zajęć można się było przekonać, jakie są skutki różnicy ciśnień czy napięcia powierzchniowego.

  czytaj więcej...
 • 2016-03-23Apel wielkanocny

       Klasa 4 wraz z panem katechetą Krzysztofem Dudą przygotowali krótki występ z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. W czasie prezentacji przedstawiono tradycje zwyczaje świąteczne.

     

  czytaj więcej...
 • 2016-03-09Podróż do Japonii

            9 marca klasa druga i trzecia odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Rajsku. Tematem spotkania była „Podróż do Japonii”. Jak zwykle pani Basia Graca zaskoczyła wszystkich swoją kreatywnością. Przebrana za Japonkę „przeniosła” uczniów do Kraju Kwitnącej Wiśni. 

  czytaj więcej...
 • 2016-03-08Dzień kobiet

        8 marca dziewczynki z młodszej grupy wiekowej świętowały DZIEŃ KOBIET. Z tej okazji wybrane przez chłopców kandydatki wzięły udział w konkursie na „SUPER DZIEWCZYNĘ”. Zawodniczki musiały wykazać się sprytem, kreatywnością i sprawnością ruchową. Między innymi jedna z konkurencji polegała na zaprojektowaniu ciekawego stroju z szalików i apaszek. Wszystkie modelki z wdziękiem zaprezentowały nowatorską kolekcję mody.

  czytaj więcej...
Strony: 1234z 4