Gmina Oświęcim > SP Rajsko

SP Rajsko

Pn Wt Sr Cz Pt Sb N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


SP Rajsko


Strony: 1234z 4
 • 2014-11-03Grupa rekonstrukcyjna - spotkanie z historią

      Śladami średniowiecznych wojów. W poniedziałkowy dzień do szkoły zawitała średniowieczni rycerze. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć, ale również dotknąć ekwipunku średniowiecznego wojownika.

  czytaj więcej...
 • 2014-10-31Debata o bezpieczeństwie i relacjach równieśniczych

         Uczniowie kl. VI naszej szkoły wraz z kolegami ze szkół w Babicach i Brzezince wzięli udział w zorganizowanej przez GOPS debacie na temat przemocy rówieśniczej. W przedsięwzięciu przygotowanym dzięki wsparciu środków unijnych na terenie szkoły w Brzezince wzięli udział również przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu z wykładem dotyczącym odpowiedzialności prawnej małoletnich oraz socjolog z warsztatami dotyczącymi współpracy. Przedstawiciele naszych szóstoklasistów wypowiadali się w kwestiach dotyczących bezpieczeństwa i relacji rówieśniczych oraz odpowiadali na pytania zadawane przez prowadzącą spotkanie panią dyrektor GOPS Annę Chojnacką.

  czytaj więcej...
 • 2014-10-30Apel "odblaskowa szkoła" nagrodzenie uczniów klas I - III

        W ostatni czwartek października podsumowaną szkolną akcję ODBLASKOWA SZKOŁA. Wręczono nagrody w konkursach plastycznych, sprawnościowych oraz wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcie.

  czytaj więcej...
 • 2014-10-20Odblaskowa szkoła

       
       Ciepła atmosfera, przesłanie płynące z przedstawienia i pełny profesjonalizm zarówno ze strony wykonawców jak i realizatorów przedsięwzięcia został nagrodzony gromkimi owacjami publiczności. Punktem kulminacyjnym organizowanej od kilku lat w naszej szkole akcji odblaskowa szkoła był dzień 20.10.2014 r. kiedy to zorganizowane zostały uczniowskie zmagania związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

  czytaj więcej...
 • 2014-10-17adaptacja "Szatana z siódmej klasy"

       17.10.2014 r. uczniowie klas IV-VI pojechali do DK w Brzeszczach obejrzeć uwspółcześnioną adaptację "Szatana z siódmej klasy" pióra Kornela Makuszyńskiego. Spektakl, choć odbiegający momentami od literackiego pierwowzoru, podobał się bardzo. Szczególną uwagę zwracały piosenki, często pojawiające się wśród kwestii aktorów jak na Wrocławski Teatr Muzyczny T-art przystało. Warto zauważyć, że efekty specjalne i multimedia zostały tu doskonale wykorzystane do zobrazowania detektywistycznej historii z motywem romantycznym w tle. Ciepła atmosfera, przesłanie płynące z przedstawienia i pełny profesjonalizm zarówno ze strony wykonawców jak i realizatorów przedsięwzięcia został nagrodzony gromkimi owacjami publiczności.

  czytaj więcej...
 • 2014-10-17"Śpiąca Królewna" przedstawienie teatralne

  Dnia 17.10.14 r. uczniowie klas I – III pojechali do Domu Kultury w Brzeszczach na przedstawienie teatralne pt: „ Śpiąca Królewna”. Był to spektakl muzyczny przygotowany przez Wrocławski Teatr ,     T – ART. Inscenizacja baśni była wzbogacona o współczesne prezentacje multimedialne zastępujące tradycyjną  scenografię oraz postacie zapożyczone z innych bajek  np. „ Kot w butach” „Scooby Doo”, które wprowadziły elementy humorystyczne. Miłym zaskoczeniem dla dzieci było zaangażowanie ich do przedstawienia poprzez dialog oraz wyjście aktorów na widownię. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili,  a wysoki poziomo oprawy muzycznej stworzył niepowtarzalny nastrój.


  czytaj więcej...
 • 2014-10-14Dzień Edukacji Narodowej

       W dniu 13.10.2014r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością emerytowani pracownicy szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców, pracownicy szkoły i uczniowie.

  Uczniowie klasy V wraz z wychowawcą przygotowali program artystyczny, który uświetnił występ chóru szkolnego prowadzonego przez p. M. Rolewską. Oprócz tradycyjnych wierszyków i scenek szkolnych, z inicjatywy uczniów klasy V, zostały wręczone nauczycielom ordery za szczególne zasługi. Do dekoracji sali zostały wykorzystane portrety nauczycieli szkoły, wykonane przez naszą uzdolnioną młodzież.

  czytaj więcej...
 • 2014-10-10Spotkanie z panią Wiesławą Czyżycką

  30 września klasę II odwiedził wyjątkowy gość – pani Wiesława Czyżycka członkini zespołu regionalnego „Brzeszczanki”. 

  czytaj więcej...
 • 2014-09-30Dzień chłopca

       Dzień Chłopca w Szkole Podstawowej w Rajsku obchodzony 30 września w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajsku obfitował w prezenty i konkursy. Uczennice przygotowały swoim kolegom zabawne upominki, ale i ciekawe zmagania o tytuł Gentelmana, w czasie których chłopcy wiązali krawaty czy czesali swoje koleżanki. Całość przygotowana przez Samorząd Uczniowski  przebiegła w sympatycznej atmosferze.

  czytaj więcej...
 • 2014-09-26Śladami patrona szkoły

      Dnia 25. września społeczność  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajsku  udała się Śladami Patrona do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Tam po wspólnej Eucharystii zwiedziliśmy sanktuarium oraz podziwialiśmy panoramę Krakowa z wieży widokowej.

  czytaj więcej...
Strony: 1234z 4