Gmina Oświęcim > SP Rajsko

SP Rajsko

Kalendarz wydarzeń
Gminy Oświęcim
Pn Wt Sr Cz Pt Sb N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31SP RajskoStrony: 1234z 5
 • 2015-04-30Konstytucja 3 Maja

       Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rajsku przygotowała przedstawienie w ramach gminnych obchodów 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chór pod przewodnictwem Małgorzaty Rolewskiej wypełniał akademię pieśniami patriotycznymi. Uczniowie w strojach z epoki inscenizowali najważniejsze momenty z tamtych przełomowych chwil dla Polski.

  czytaj więcej...
 • 2015-04-23Kerim - czas potęgi Rzymian

     Żywe lekcje to ulubiona forma edukacyjna naszych uczniów. Wchodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, zaprosiliśmy ponownie do naszej placówki Bractwo Rycerskie Kerin. Tym razem tematem spotkania był starożytny Rzym. Uczniowie mogli się wcielić w role: posiadaczy latyfundiów i niewolników, gladiatorów, i senatorów, legionistów czy cezarów.

  czytaj więcej...
 • 2015-04-20Wizyta w Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu

        Uczniowie kl.IV-VI Szkoły Podstawowej im.Jana Pawła II w Rajsku skorzystali 21 kwietnia 2015 r. z zaproszenia Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu. Dzięki uprzejmości strażków uczniowie wraz z wychowawcami mogli obejrzeć zarówno budynek i poszczególne stanowiska PSP w Oświęcimiu jak i przymierzyć mundury, kaski czy zasiąść w różnych wozach strażackich. Oprowadzający nas krajan uczniów-rajszczanin sekc. Szymon Rozmus przypominał również uczniom o zasadach bezpieczeństwa i postępowaniu w sytuacjach zagrożenia. Uczniowie wykazali się wiedzą dotyczącą telefonów alarmowych  i informacji dotyczących zgłaszania zdarzeń dyspozytorom.

  czytaj więcej...
 • 2015-04-17Święto ziemi

      W dniu 17 kwietnia 2015 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Ziemi, które obchodzone jest corocznie 22 kwietnia. W trakcie apelu, podczas krótkiego artystycznego występu zaprezentowały się uczennice klas IV i V: Julka Gabryel, Weronika Błasiak, Wiktoria Borycka, Ania Kulak, Julka Gancarnczyk, Otylia Płonka, Julka Puch, Oliwia Staroń, Andżelika Sikora oraz Martyna Szałaśny.

  czytaj więcej...
 • 2015-03-27SP Rajsko w programie „Młodzi dla gminy”

       W piątek 27 marca klasa czwarta wybrała się wraz z opiekunami do Galerii Książki w Oświęcimiu, gdzie miało miejsce spotkanie z władzami gminy w ramach projektu „Jak działa moja gmina?”, realizowanego przez Powiatowy Zespół Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu.

  czytaj więcej...
 • 2015-03-27Jeden z dziesięciu - konkurs gminny

      Już od piętnastu lat w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajsku odbywa się Gminny Konkurs Wiedzy Ogólnej dla klas II-III „Jeden z dziesięciu”. W tym roku wzięło w nim udział 24 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe naszej gminy. Spośród nich wyłoniono 10 finalistów (Emilia Ślimak SP Brzezinka, Jakub Piela SP Brzezinka , Mateusz Marzec SP Poręba, Paweł Sroka SP Włosienica, Julita Gliszczyńska SP Włosienica,  Jakub Żmuda SP Włosienica, Wiktoria Wójcik SP Grojec, Kacper Biedroń SP Grojec, Wiktoria Czyżycka SP Rajsko, Emilia Łuszczkiewicz SP Rajsko).

  czytaj więcej...
 • 2015-03-09Dzień Kobiet w klasach IV - VI

     Z okazji Dnia Kobiet uczennice rywalizowały o tytuł Najsympatyczniejszej. W czasie konkursowych zmagań musiały wykazać się zarówno wiedzą na temat różnorakich przedmiotów codziennego użytku, jak umiejętnościami eleganckiego poruszania czy wysławiania. Turniejowe potyczki zostały nagrodzone drobnymi upominkami i gromkimi brawami publiczności.

  czytaj więcej...
 • 2015-03-06Dzień kobiet klasy I - III

      Dzień Kobiet w młodszej grupie wiekowej odbył się w piątek 6 marca. Dziewczyny musiały wykazać się fantazją i wyobraźnią wiążąc chłopcom krawaty, sprawnością skakania na skakance oraz umiejętnością nakrywania do stołu.

  czytaj więcej...
 • 2015-03-02Instrumenty muzyczne - warsztaty

      Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w żywej lekcji muzyki. W czasie zajęć młodzież pod okiem profesjonalistów poznawała tajniki instrumentów  dętych.

  czytaj więcej...
 • 2015-02-10Zabawa karnawałowa

     Tradycyjnie Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę karnawałowo-walentynkową, na którą słodki poczęstunek zapewniła Rada Rodziców.

  czytaj więcej...
Strony: 1234z 5